Aktualitete

Është ndarë nga Romeo? Vajza e Niko Peleshit tregon si qendron e vërteta me vetëm një foto

Vajza e Niko Peleshit, Aleksia është tashmë një ndër personazhet më të diskutuar në mediat rozë. Shkak për këtë është bërë lidhja e saj e dashurisë me aktorin e humorit, Romeo Veshaj. Disa javë më parë, çifti u përfol se i kanë dhënë fund lidhjes së tyre të dashurisë. Mirëpo, duket se e vërteta është ndryshe. Ka qenë pikërisht, Aleksia, ajo që ka postuar në…
Read more
Aktualitete

Pas lajmit të ndarjes së Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, flet e bija: Për fundvit, familja do të mblidhet bashkë

Era Saraçi, vajza e Mira Konçit dhe Shpëtim Saraçit, ishte pasditen e sotme e ftuar në “Ftesë në 5”, me Bieta Sulon. Pak kohë pas lajmit se prindërit i kanë dhënë fund martesës disavjeçare, Era vjen p ërballë p ublikut shqiptar për të zbuluar më shumë për jetën e saj në Amerikë, por edhe pjesës tjetër të familjes. Prej vitesh e larguar nga Shqipëria, Era rr…
Read more
Aktualitete

U lajmërua të premten, futen sot në fuqi masat e reja a nti-COVlD

Nga 3 j anari 2022 për hyrje në Republikën e Kosovës do të vlejë vetëm d ëshmia e v aksinimit të plotë. Për të inkurajuar v aksinimin dhe për të lehtësuar qasjen në v aksinim, në Aeroportin e Prishtinës dhe në pikat kryesore kufitare tokësore do të vendosen ekipet mobile të v aksinimit. Tash që ka filluar v aksinimi edhe i qytetarëve mbi 12 vj eç e tutje, nga kërkesa…
Read more
Aktualitete

Fatos Nano pl as b ombën për Ramen: Ik largohu, nuk je i denjë për…

Ish kryeministri Fatos Nano pas aktivizimit në rrjetet sociale, nuk mund të qëndrojë larg opinionit politik. Në një reagim të fundit ai shkruan se koha për Ramën kryeministër ka perënduar, duke kërkuar largimin e tij. “Pushteti të ndryshon, të verbon dhe ndonjëherë të ngadalëson, por duhet ta pranosh gjithmon se kur të vjen fundi, duhet të dorëzohesh sepse atëherë…
Read more