Çpo ndodhë kështu ore?! E kanë kuruar gabim për korona? Mjeku “vë duart në kokë”, për Ardit Gjebrean…!!

LAJME

Moderatorri Ardit Gjebrea disa ditë më parë bëri me dije se mundi të fitonte betejën me pandemi. Lajmin Arditi e pu/blikoi në rrjetet sociale ku edhe publikoi një foto ku shfaqeshin edhe ilaçet. Duket se pas këtij postimi ka reaguar edhe mjeku i njohur Martin Mano. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Mano, i diplomuar në “Sapienza”, shkruan se mes ta.bletave pikaste: Favi.ra; Moxi.floxacina; Pla.quenil e Laktoferrina, ila.çe që nuk rekomandohen në asnjë protokoll të certifikuar për pandeminë. Ai ka shtuar se Gjebrea është mjekuar gabim dhe shpreh shqetësimin për shembullin që zgjedhin qytetarët e tjerë. “Si mos të kurohemi nga Covid-19 (ose çuditë nuk kanë të sosur nga vendi i shqiponjave):Moderatori Ardit Gjebrea ka hedhur një foto me ilaçet që ka marrë për të “kuruar” Covid-in.

Vërehet aty Fav.ira (që nuk e rekomandon asnjë protokoll), Moxifloxacina (a.ntib.iotik kundër virusit), Plaquenil (hid.roksiklorokina, akoma me hidroksiklorokinë këta xhanëm), As.pirin 100 mg (po kjo nga doli), e si mund të mungonte Laktoferrina (çudibërësja). Terapia me siguri do jetë këshilluar nga ndonjë mjek “vip” meqë dhe zonja është “vip”-e… Ajo që më shqetëson është reklama që i bëhet kësaj terapie tek populli që s’di, duke e kujtuar si terapinë e duhur dhe çudibërëse,”-shkruan ai. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT