Milaim Zeka e quan “rrence” Vjosa Osmanin: Më përpara e votoj serbin që eshtrat e nënës m’i han..

LAJME Politikë

Ish deputeti dhe gazetari Milaim Zeka ka bërë një status në profilin e tij në Facebook duke e go/ditur Vjosa Osmanin për një deklaratë të dhënë në Mitrovicë. “Dje, Vjosa Osmani, ne nje takim ne “Kodren e Trimave”, ne Mitrovice, deklaroi: “Keto toka jan te stergjysherve tane, e jo toka te Rankoviçit sikur i kane paraqitur disa”! Nese Vjosa ma argumenton se nje gje te tille kane Folur Rugova, Qosja, Daci, apo Thaçi, une pu/blikisht kam me votu ate. Perndryshe, ma e para e votoj Goran Simiqin, per te cilin e di qe eshtrat e nanes te zhdukur mi hane, se sa nje rrence, e cila permes rrenave don me ardhe ne pushtet.” – shkruan z.Zeka. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT