Publikohen fotografit e gruas që aku.zoi burrin e saj se e shiti te deputeti i njohur shqiptar

LAJME

Gazeta Sinjali ka raportuar se një grua nga fshati Shirokë i Suharekës me iniciale A.K., në tetor të vitit 2018 ka deklaruar në polici se burri i saj me iniciale N.K., e ka detyruar të kryejë ma rr ë dh ë ni e s e k s u a l e me burra të ndryshëm. Në mesin e burrave që A.K., i ka përmendur në deklara tën e saj, të cilën ditë më parë e publikoi të plotë Gazeta Sinjali, është edhe ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës nga Prizreni, Haxhi Avdyli. Gazeta Sinjali ka arritur që të sigurojë fotografi të gruas në fjalë. Haxhi Avdyli në një prononcim për Gazetën Sinjali e ka mohuar kategorikisht se ka qenë i përfshirë në këtë rast. Madje, ai pati thënë se këto janë inskenime dhe se ndoshta janë bërë nga ar.miqtë e tij. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT