Rama qetëson shqiptarët: Pa merak, sa të jem unë do jeni të mirëpërfaqësuar në botë!

LAJME Politikë

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë për shtyp me gazetarët, ministren e Financave Anila Denaj dhe Drejtoren e Tatimeve, Delina Ibrahimaj duke komentuar situatën ekonomike në të cilën ndodhet vendi. Por një ndër temat kryesore të këtij takimi ishte dhe çështja e vaksinave anti-covid që kanë ardhur në Shqipëri dhe qëndrimi që ka mbajtur kryeministri Rama ndaj BE-së dhe liderëve të saj.

Gjatë kësaj konference, Rama u pyet nga gazetarët nëse ky qëndrim i tij ndaj BE-së do të ndikojë në marrëdhënien e tyre me ne. Por Rama u përgjigj se sa të jetë ai në krye të shtetit, vendi do të jetë i mirëpërfaqësuar në BE dhe në gjithë botën.

Fjala e Ramës:

Nuk ju fus unë në sherr me BE-në. Sa të më keni mua këtu do jeni të mirëpërfaqësuar me BE-në dhe gjithë botën. Mos kini merak!