Video/ NASA publikon pamje të tjera mahnitëse nga “Planeti i Kuq”…

Kuriozitete LAJME

NASA ka publikuar disa pamje të reja të marra nga Marsi. Dailymail shkruan se videoja fillon në momentin e lëshimit të parashutës së anijes kozmike deri në momentin e uljes së plotë të Rover Perseverance. E gjithë ulja është e fillmuar me zë dhe figurë pasi në anija kozmike është pajisur me 25 kamera dhe dy mikrofonë. Roveri prej 2.2. miliardë dollarësh preku sipërfaqen e ‘planetit të kuq’ ditën e enjte pas një udhëtimi prej 239 milion milje. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON KE TU